ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1147042
*
nr 114 7042
Spegel
Rokokostil, H213, sk
Utrop:
3.000 kr
Såld:
6.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2002
kl 18:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/1 14:40:33
1
Vinnande bud
20/1 19:23:52
2
3.200 kr
20/1 19:24:17
2
3.600 kr
20/1 19:24:49
2
4.000 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 114 7042
Spegel
Rokokostil, H213, sk
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 6.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/1 14:40:33 | 1 | Vinnande bud |
20/1 19:23:52 | 2 | 3.200 kr |
20/1 19:24:17 | 2 | 3.600 kr |
20/1 19:24:49 | 2 | 4.000 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53